ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRENowe technologie w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


MATERIAŁY PROBLEMOWE

Postępy w rozwoju układów µ-CHP z ogniwami paliwowymi
04.03.2014r. 14:13

Przeprowadzone analizy wskazują, iż właściwie zintegrowany cieplnie układ μ-CHP pokrywa zapotrzebowanie domu jednorodzinnego na energię elektryczną oraz ciepłą wodę użytkową. Prace w kierunku rozwoju wysokosprawnych jednostek kogeneracyjnych z ogniwami SOFC prowadzone są również w Instytucie Energetyki. Działania w tym zakresie skoncentrowane są na optymalizacji osiągów wybranych elementów konstrukcyjnych układu μ-CHP/SOFC, badaniach symulacyjnych i eksperymentalnych oraz współudziale w instalacjach demonstracyjnych.
Autorzy: Janusz Jewulski, Jakub Kupecki, Marcin Błesznowski ("Instal" - nr 1/2014)
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE