ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRENowe technologie w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


MATERIAŁY PROBLEMOWE

Stan poziomu technologicznego niezbędnego do oferowania bloków z układem CCS (w zakresie tzw. wyspy kotłowej, czyli kotła, elektrofiltru, IOS)
19.02.2014r. 14:03

W prowadzonych obecnie i realizowanych w Polsce przetargach na bloki dużej mocy potencjalni Dostawcy muszą spełnić wymogi związane zapewnieniem miejsce dla zabudowy instalacji CCS. Uwzględniając przyszłościową zabudowę instalacji CCS, główne urządzenia "wyspy kotłowej", tj. kocioł, elektrofiltr i IOS, muszą zagwarantować osiągnięcie niskich emisji NOx, SO2 i pyłu. Kanały spalin za IOS powinny być przygotowane do podłączenia z instalacją CCS.
Autorzy: Krzysztof Burek , Wiesław Zabłocki - RAFAKO SA ("Energetyka" - nr 1/2014) , Energetyka
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE