ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRENowe technologie w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


MATERIAŁY PROBLEMOWE

Taniec na linie
23.02.2015r. 14:54

Niemcy zamykają elektrownie atomowe. Energię potrzebną do napędzania swojej potężnej gospodarki chcą produkować między innymi w gigantycznych farmach wiatrowych na północy kraju. Aby tanio, szybko i efektywnie przesyłać prąd do najbardziej uprzemysłowionych regionów na południu, wymyślili Ultranet - system, który może zrewolucjonizować dystrybucję energii w całej Europie.
Autor: Andrzej Hołdys ("Polska Energia" - luty 2015)
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Projektant 02.03.2015r. 01:10
Dziwię się, że nikt nie mówi, jak zostaną rozwiązane sprawy wytrzymałościowe słupów i nośności fundamentów po zawieszeniu dodatkowych przewodów na istniejących konstrukcjach wsporczych. To jakaś totalna bzdura. W Niemczech też obowiązuje norma europejska EN-50341 dotycząca linii napowietrznych, więc cudów nie ma.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Kogeneracja 02.03.2015r. 06:53
Kwestia wytrzymałości konstrukcji wsporczych to najmniejszy tutaj problem. Sprowadzać się będzie w praktyce do ponownego przeliczenia wytrzymałosci słupów funkcyjnych - aczkolwiek zapasy mechaniczne w istniejacych rozwiazaniach są na tyle duże , że ja nie widze wiekszych problemów. Oczywiśnie nie wiemy dokładnie co będzie dowieszone - jaki rodzaj przewodów z jakiego materiału , o jakiej średnicy , z jakim naprężeniem i o jakiej izolacji... ale to wszystkomwydaje sie mało ważne wobec zagadnień czysto elektroenergetycznych które wymagają dogłębnego przemyślenia i przebadania.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE