ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRENowe technologie w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


Nowe technologie w energetyceSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
13.05.2021r. 18:31

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Siemens Polska rozpoczyna wdrażanie nowej strategii stanowiącej odpowiedź na potrzebę transformacji gospodarki w bardziej zrównoważonym kierunku. Nowa strategia została zaprezentowana na 30 rocznicę obecności spółki na polskim rynku. Jako partner polskich przedsiębiorstw i miast, Siemens będzie jeszcze aktywniej wspierał ich cyfryzację oraz transformację energetyczną.
28.04.2021r. 15:20

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Polski Fundusz Rozwoju przystąpił do grona instytucji finansujących budowę w Olsztynie Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów. Inwestycja zapewni mieszkańcom bezpieczeństwo energetyczne i rozwiązuje problem zagospodarowania odpadów komunalnych.
27.04.2021r. 22:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Zarząd spółki poinformował w komunikacie, że w 27 kwietnia br. rada nadzorcza podjęła uchwałę o zatwierdzeniu "Wieloletniego Planu Inwestycji Strategicznych Grupy Energa na lata 2021 2030".
22.04.2021r. 04:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Zakończono projekt demonstracyjny obejmujący wdrożenie i testowanie systemu Special Protection Scheme (SPS) przez PSE SA oraz bateryjnego magazynu energii elektrycznej BESS, zainstalowanego przy farmie wiatrowej Bystra należącej do spółki Energa OZE z Grupy ORLEN. Projekt, współfinansowany przez japońską agencję rządową New Energy and Industrial Technology Development Organization (NEDO), wspierało Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
21.04.2021r. 16:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
W gospodarce obiegu zamkniętego projekty informatyczne w coraz większym stopniu zaczynają być analizowane pod kątem efektywności energetycznej, a grono organizacji, gdzie na agendę trafiają projekty zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju, rośnie. Jak wykorzystać nowoczesne technologie cyfrowe do rozwoju i popularyzacji odnawialnych źródeł energii? Zastanawiali się nad tym uczestnicy dyskusji panelowej, zorganizowanej przez Microsoft w trakcie ostatniego Envision Forum we współpracy z Operatorem Chmury Krajowej.
21.04.2021r. 06:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Trwa branżowa dyskusja o sposobie korzystania ze słupów niskiego napięcia przez firmy telekomunikacyjne.
21.03.2021r. 08:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn , Tekst: Albert Borowiecki, Leszek Ślazyk
W kilku materiałach publikowanych na stronie chiny24.com, a poświęconych tematyce energetyki wspominaliśmy o sieciach ultrawysokich napięć (Ultra High Voltage - UHV), które łączą z siecią ogólnokrajową kolejne farmy wiatrowe i słoneczne, a ostatnio również banki energii. Pora na nieco więcej szczegółów o tym fenomenie na skalę światową - skąd się wziął, dokąd zmierza i dlaczego to ważne dla świata.
21.03.2021r. 07:46

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Ministrowie reprezentujący państwa członkowskie UE podpisali w piątek trzy deklaracje mające przyspieszyć zieloną i cyfrową transformację Europy oraz przyczynić się do realizacji wizji i celów cyfrowej dekady Europy.
09.03.2021r. 18:00

PGE poinformowało o kontynuacji prace przy programie LTE450. Z formacji Grupy wynika, że przeprowadzone zostały testy przedwdrożeniowe, rozwijana jest także współpraca z instytucjami rządowymi oraz operatorami systemów energetycznych i gazowych. Spółka zapowiada, że do końca 2020 roku zakończą się testy biznesowe LTE-M (technologii łączności dla urządzeń), a w 2021 roku zostaną ogłoszone przetargi na dostawę sprzętu i infrastruktury dla sieci LTE450.
02.03.2021r. 17:25

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
90 małych i średnich firm otrzyma łącznie 60 milionów euro dofinansowania na rozwój innowacyjnych rozwiązań - podał we wtorek resort funduszy i polityki regionalnej. Firmy będą wdrażać innowacje przyjazne środowisku.cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE