ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRENowe technologie w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
24.02.2021r. 17:25

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
"Turoszowski kompleks energetyczny odpowiada za 5 proc. krajowej produkcji energii elektrycznej i jest istotnym elementem krajowego systemu elektroenergetycznego, który ma wpływ na zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego Polski oraz stabilne dostawy prądu do milionów gospodarstw domowych" - czytamy w komunikacie prasowym spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.
18.02.2021r. 18:05

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Amerykańska agencja kosmiczna NASA będzie potrzebować "agresywnego" programu rozwojowego do przezwyciężenia szeregu wyzwań związanych z technologią kosmicznego napędu jądrowego, aby załogowa misja na Marsa stała się możliwa w 2039 r.

08.02.2021r. 23:59

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Producent samochodów elektrycznych ujawnił w swoim raporcie do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, że zainwestował 1,5 mld USD w bitcoiny. Po publikacji tej informacji cena kryptowaluty podskoczyła do 43 485 USD, czyli rekordu wszech czasów. - informuje Puls Biznesu


29.01.2021r. 13:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
ISS znajduje się na orbicie okołoziemskiej od ponad dwudziestu lat. Moc dla stacji kosmicznej i eksperymentów na pokładzie pochodzi z czterech par paneli słonecznych zaprojektowanych na 15 lat. Te panele słoneczne działają nieprzerwanie od czasu rozmieszczenia pierwszej pary w grudniu 2000 roku. Dodatkowe pary paneli zostały dostarczone we wrześniu 2006, czerwcu 2007 i marcu 2009 roku. Jak łatwo się domyślić, czas na zmiany.
28.01.2021r. 15:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Lafarge, producent materiałów budowlanych wprowadza na polski rynek swoją pierwszą technologię izolacyjną. Airium to innowacyjna, w pełni ekologiczna piana termoizolacyjna na bazie cementu, potwierdzona międzynarodową Deklaracją Środowiskową Produktu. To pierwsze na świecie rozwiązanie izolacyjne łączące przyjazność dla środowiska i bezpieczeństwo dzięki niskiemu śladowi węglowemu i dobremu przewodnictwu, a także odporności na wilgoć, właściwościom niepalnym i wytrzymałości.
27.01.2021r. 06:42

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
"Wprowadzamy w swoim podejściu nowe inteligentne spojrzenie na często tradycyjne i wyłącznie schematyczne postrzeganie sieci, jako wyłącznie słupy i linie energetyczne" - pisze na łamach "Pulsu Biznesu" Dominik Wadecki, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych Energi z Grupy Orlen.

15.01.2021r. 16:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Ruszyła rejestracja na EEC Trends, które odbędzie się w formule online 17-18 lutego 2021 r. Celem zdalnej konferencji jest rozpoczęcie dyskusji i przygotowanie gruntu pod Europejski Kongres Gospodarczy. W programie: debaty, rozmowy, prezentacje dotyczące najważniejszych trendów gospodarczych - w ich aktualnym, koronakryzysowym czy już popandemicznym kontekście.
14.01.2021r. 16:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Fotowoltaika i wykorzystanie technologii kropek kwantowych, podłoga kinetyczna zamieniająca kroki w energię, kostka antysmogowa uzupełniona zieloną ścianą roślin pochłaniającą kurz i smog - to tylko niektóre z innowacyjnych rozwiązań, jakie zostały zastosowane w Żabce przy ul. Lewandów w Warszawie. Przed sklepem znajduje się także EKOmat oraz stacja ładowania aut elektrycznych - każdy klient może zatem włączyć się w pozytywne działania Żabki na rzecz środowiska.
08.12.2020r. 13:25

Czeski operator sieci przesyłowych CEPS, we współpracy z partnerami branżowymi oraz przy wsparciu finansowym państwowej agencji technologicznej, realizuje projekt Eflex, który zakłada wykorzystanie magazynów energii oraz nowoczesnych usług systemowych do zarządzania systemem elektroenergetycznym naszych południowych sąsiadów.
07.12.2020r. 16:11

Stan techniczny linii średnich i wysokich napięć należących do Energi Operatora kontrolują już drony, jednak spółka podkreśla, że planuje korzystać z tych urządzeń jeszcze częściej.cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE