ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRENowe technologie w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


Nowe technologie w energetyceSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Energa przyjęła Wieloletni Plan Inwestycji Strategicznych Grupy na lata 2021-2030
27.04.2021r. 22:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Zarząd spółki poinformował w komunikacie, że w 27 kwietnia br. rada nadzorcza podjęła uchwałę o zatwierdzeniu "Wieloletniego Planu Inwestycji Strategicznych Grupy Energa na lata 2021 2030".
Nowa wersja Wieloletniego Planu Inwestycji Strategicznych (WPIS) została przygotowana w związku z ogłoszoną przez PKN Orlen, akcjonariusza strategicznego Energi, "Strategią Grupy Kapitałowej Orlen do 2030 r."
Ponadto aktualizacja WPIS wymagana jest w celu adaptacji do zachodzących i przewidywanych zmian w otoczeniu rynkowym i regulacyjnym oraz aktualizacji planu do bieżącego harmonogramu realizacji projektów inwestycyjnych.

Zgodnie z WPIS łączne nakłady na inwestycje podstawowe i dodatkowe Grupy Energa planowane na lata 2021-2030 wynoszą ok. 29,7 mld zł, z czego ok. 13,4 mld zł w latach 2021-2025.

W Linii Biznesowej Dystrybucja w okresie od 2021 do 2030 r. zostanie poniesionych ok. 16,9 mld zł nakładów. Inwestycje będą dotyczyły głównie budowy, przebudowy i rozbudowy sieci dystrybucyjnej w związku z poprawą niezawodności dostaw energii elektrycznej, przyłączeniem źródeł energii elektrycznej oraz rosnącymi przepływami w sieci, jak również budowy lub rozbudowy sieci związanej z przyłączeniem odbiorców.

Na Linię Biznesową Wytwarzanie Grupa zamierza przeznaczyć ok. 11,8 mld zł w latach 2021-2030, z czego największa część przypadnie na inwestycje związane z odnawialnymi źródłami energii.
Do Linii Biznesowej Sprzedaż oraz pozostałych spółek zostały alokowane nakłady w kwocie ok. 1,1 mld zł, które obejmują głównie rozwój narzędzi IT, rozwój nowej oferty produktowej oraz inwestycje w obszarze oświetlenia.

Wszelkie działania inwestycyjne prowadzone przez Grupę Energa muszą spełniać kryterium minimalnej atrakcyjności inwestycyjnej, dlatego też priorytetem są rentowne inwestycje i stabilność finansowa Grupy.

Czytaj również:

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Ukryty krytyk 27.04.2021r. 22:30
A co to jest Zarząd Energa i co on może zdecydować samodzielnie w obecnych uwarunkowaniach? Dajcie spokój, wstydu... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Użytkownicy energii 28.04.2021r. 08:45
W tym ciekawym planowaniu na lata 2021-2030, brakuje istotnego szczegółu. Problemem u operatorów wszystkich szczebli... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE