ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRENowe technologie w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Startupy rozpoczynają pilotaże w Grupie Tauron
22.06.2017r. 16:37

Dziewięć startupów otrzyma granty do 200 tysięcy złotych na rozwój technologii i rozpocznie testowanie swoich rozwiązań w Grupie Tauron w ramach programu Pilot Maker, którego głównym partnerem jest Tauron.
Rozwiązania przygotowane dla Tauron będą testowane na całym łańcuchu wartości - od wydobycia przez dystrybucję po sprzedaż energii.

Wśród pierwszych startupów wybranych przez Tauron do fazy pilotażowej znalazły się: BM3, BonEffice, Enelion, iGrid Technology, InWill, OneMeter, Advanced Graphene Products; Every European Digital Poland i OPTIMAL Smart Hub.

W Tauronie zostaną przetestowane m.in technologie z obszaru dynamicznego balansowania mocy w sieci ładowarek; wysokosprawnych baterii magazynujących energię, nowatorskiego wykorzystania grafenu w energetyce, zdalnego zarządzania sieciami dystrybucyjnymi oraz monitorowania odpływu niskiego napięcia w stacjach transformatorowych. Startupy przedstawiły także interesujące projekty w obszarze Smart Home i optymalizacji zużycia energii.

Współpracę Taurona ze startupami ma uprościć i zdynamizować spółka Magenta Grupa Tauron, która nowych rozwiązań poszukuje przede wszystkim w obszarze inteligentnych technologii dla domu i elektromobilności
- Chcemy rozbudować kompetencje Grupy w modelu Open Innovation i uruchomić transfer wiedzy pomiędzy startupami a TAURONEM. Działamy stopniowo i konsekwentnie. Powołaliśmy Magentę jako dynamiczną spółkę, która może być partnerem dla startupów. W z jednej strony będzie tam weryfikowany potencjał biznesowy, z drugiej strony przy pomocy specjalistów z innych spółek Taurona sprawdzane możliwości technologiczne - podkreśla Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Taurona.

Pilot Maker to najbardziej zaawansowany program akceleracyjny na polskim rynku. Program jest realizowany przez techBrainers wraz z partnerem głównym Tauron w ramach konkursu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - Scale Up. Jego założeniem jest połączenie potencjału startupów z infrastrukturą, doświadczeniem i zasobami dużych przedsiębiorstw.

- Program Pilot Maker wkracza w decydującą fazę, w której wybrana grupa startupów będzie mogła sprawdzić swoje rozwiązania technologiczne na infrastrukturze Taurona. Jesteśmy otwarci na innowacje generowane przez startupy, jednocześnie dbając o dopasowanie naszych produktów i usług do realnych potrzeb klientów. Poprzez budowę programów akceleracyjnych chcemy wyselekcjonować najciekawsze rozwiązania, które zostaną docenione przez naszych klientów, a także pozwolą na wprowadzanie usprawnień w każdym rodzaju naszej działalności.- mówi Jarosław Broda, wiceprezes zarządu ds. zarządzania majątkiem i rozwoju Taurona.

W pierwszych dwóch rundach naboru programu Pilot Maker w Tauronie zostało przeanalizowanych 69 rozwiązań technologicznych przygotowanych przez startupy. Kolejne startupy mogą zgłaszać się do programu do 30 czerwca - http://pilotmaker.pl/

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE